ITEA is the Eureka Cluster on software innovation
ITEA is the Eureka Cluster on software innovation
30 December 2022 · Source: TechnoLogic · Download PDF

Karel, AB Inno4Health Projesi toplantısına ev sahipliği yaptı

Avrupa Birliği’nin önemli fonlarından bir tanesi olan ITEA tarafından desteklenen INNO4HEALTH projesi toplantısı Karel’in ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşti.

IoT ve sağlık teknolojisi alanında önemli projeler gerçekleştiren Karel’in, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Mühendislik Direktörü Dr. Alper Sarıkan; bu tür uluslararası projelerin, tüm katılımcı paydaşlara katkı sunduğunu ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketi Karel olarak bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Covid sonrası en yoğun katılımın sağlanarak proje ekiplerinin tümünün bir araya geldiği İstanbul’daki toplantıya Hollanda’dan Phillips, TNO, Eindhoven University of Technology, Maxima Medical Center, IMEC, Thunderbyte, Sportbizz; Litvanya’dan Lithuanian Sports University, Optitecha, Kanada’dan Kinduct/Movlla, XCO, Rideshark , Portekiz’den University of Porto Faculty of Medicine, Instituto Superior de Engenharia do Porto, Romanya’dan BEIA ve Türkiye’den Karel, SRDC, ForteArge, Teknasyon ve Turkcell katıldı. Toplantıda proje partnerlerinin gerçekleştirdiği faaliyetler aktarıldı, ürünleştirme ve standartların oluşturulması konularının da ele alındığı gelecek dönem planları hazırlandı.

Inno4Health Projesi nedir?

Cerrahi müdahale öncesinde ve sonrasında hastanın sürecinin takibi, ayrıca sporculara ve antrenörlere bilgi sağlamak ve performansın optimize edilmesine yardımcı olmak üzere geliştirilmiş olan INNO4HEALTH projesi, kapsamlı veri toplama ve yorumlama, algılama teknolojileri ve IoT iletişim yetenekleri sunmak üzere yürütülüyor.

Related projects

ITEA 3 Call 6

INNO4HEALTH

Stimulate continuous monitoring in personal and physical health